وحید مهنام مدیر عامل و موسس ”  خدمات نساجی و بافت مهنام “

متولد ۱۳۵۳ در اصفهان هستم‌ . عموی پدرم حدوداً در سال ۱۳۲۰ در زمینه گرد بافی ماشین های سیکولت در اصفهان مشغول به کار بوده‌اند و عموی من نزد ایشان کار می‌کردند. وی در سال ۱۳۴۰ با تاسیس شرکت تریکوباف در اصفهان اولین ماشین کامبر را خریداری و مشغول به کار شدند؛ سپس در سال ۱۳۴۳ با خرید ماشین‌های مایر از آلمان اقدام به تکمیل خط تولید خود نمودند که هم اکنون در فضای 20 هزار متری در زمینه بافت و رنگ به فعالیت خود ادامه می‌دهند.

بنده پس از اتمام تحصیلاتم به مدت ۳ سال با این مجموعه کار کردم و در سال ۱۳۸۰ علاوه بر فعالیت خود در کارخانه  اصفهان با فعالان حوزه بازرگانی نساجی آشنا شدم و کار خود را با خرید و فروش سوزن و قطعات بافندگی در اصفهان و تهران آغاز کردم.

سال ۱۳۸۴ برای انجام کار دیگری به چین رفتم که با شرکت رلتکس آشنا شدم و پس از انجام تحقیقات نمایندگی انحصاری این شرکت را در ایران گرفتم که اولین ماشین گرد بافت چینی وارد شده به کشور محسوب می‌شد. در آن زمان دیدگاه خوبی نسبت به ماشین‌های چینی وجود نداشت و بافنده نسبت به این ماشین‌ها بی‌اعتماد بودند.

وحید مهنام مدیر عامل و موسس شرکت خدمات نساجی مهنام

دوران کوتاه اعتماد سازی برند رلتکس در ایران

در سال 1386 با توجه به ارتباط خوبی که بازار اقتصادی و خدماتی چین با بازار ایران پیدا کرده بود ، کمبود ماشین های گردباف به روز با دهنه ها و گیج های متفاوت به شدت در صنایع نساجی ایران حس می شد .  با توجه به کیفیت مطلوب و مهندسی ماشین های چینی و اقتصادی نبودن ماشین های اروپایی و کره ای برای اولین بار در ایران خدمات نساجی مهنام اقدام به واردات ماشین های بافندگی گرد بافت رلتکس در ایران نمود .

فروش محصولات رلتکس در ایران به خاطر قیمت مناسب و کیفیت قابل قبول و در بعضی از موارد قابل رقابت با برند های اروپایی افزایش چشمگیری داشت . همین امر سبب شد تا خدمات نساجی مهنام به اولین و تنها نماینده رسمی برند رلتکس در ایران تبدیل شود .

در سال های اول شروع به کار این برند چینی در ایران ، پیشکسوتان این صنعت که با برند های اروپایی کار کرده بودند و تجربه یک کیفیت خاص را داشتند هیچوقت نمی توانستند باور کنند که یک برند چینی میتواند با ماشین های گردباف اروپایی رقابت کند ، همین روند رو به رشد و توسعه پذیر این برند چینی باعث شد تا این پیشکسوتان صنف گردباف رلتکس را تائید کنند .

این برند چینی به این تائید زود هنگام سریعا پاسخ داد و روند رشد و توسعه برند رلتکس را از نظر مهندسی و خدمات پس از فروش برای بازار ایران به شدت تقویت کرد . همین امر سبب شد بازار داخلی ایران ماشین های بافندگی رلتکس را بهترین جایگزین برای ماشین های گرانقیمت اروپایی بدانند .

مصاحبه مدیر عامل  خدمات نساجی و بافت مهنام با نساجی امروز

ایران بهترین کشور برای تولید است

به گزارش سرویس خبر و گزارش نساجی امروز، موقعیت ایران جهت ارسال کالا به اروپا و کشورهای حوزه خلیج فارس را بسیار عالی توصیف می‌کند و معتقد است: متأسفانه هم تکنولوژی‌های ایران و حمایت دولت و تغییر سیاست روز را در ایران نداریم هم امنیتی برای سرمایه‌گذاران خارجی نیست و دیگر اینکه تبلیغات منفی و سیاه نمایی رسانه‌ها علیه ایران می‌باشد به‌طوری‌که شاید اگر کسی تا بحال به ایران نیامده باشد ایران را کشوری مثل افغانستان فرض می‌کند!»  برای مطالعه ادامه این مصاحبه کلیک کنید

مصاحبه وحید مهنام با نساجی امروز

مشاهده مقاله در سایت اصلی نساجی امروز

مهندس وحید مهنام مدیر عامل و موسس شرکت نساجی مهنام
فهرست